LM2576T-12TEB
LM2576T-12TEB
ПроизводительGREENMICRO
Партномер производителяLM2576T-12TEB
ОписаниеPower Management (PMIC) GREENMICRO LM2576T-12TEB
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | GREENMICRO |
| Вес | 2.792 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 2A |
| Quiescent Current | 2mA |
| Output Type | Fixed |
| Operating Voltage | 4.5V~40V |
| Output Voltage | 12V |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 52kHz |
| Synchronous Rectifier | No |
