XL6109
XL6109
ПроизводительXLSEMI
Партномер производителяXL6109
ОписаниеPower Management (PMIC) XLSEMI XL6109
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | XLSEMI |
| Вес | 0.072 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 600mA |
| Quiescent Current | 2.3mA |
| Output Type | Adjustable |
| Operating Voltage | 2.5V~25V |
| Output Voltage | 3V~32V |
| Topology | Boost;SEPIC |
| Function | Boost |
| Switch tube (built-in/external) | Built-In |
| Frequency - Switching | 960kHz~1.44MHz |
| Synchronous Rectifier | No |
