LM2576S-ADJ-Y
LM2576S-ADJ-Y
ПроизводительYONGYUTAI
Партномер производителяLM2576S-ADJ-Y
ОписаниеPower Management (PMIC) YONGYUTAI LM2576S-ADJ-Y
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | YONGYUTAI |
| Вес | 2.245 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(TJ) |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 3A |
| Quiescent Current | 5mA |
| Output Type | Adjustable |
| Operating Voltage | 8V~40V |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 52kHz |
| Synchronous Rectifier | No |
