HX JN2.0-2x20P ZZ H5.7
HX JN2.0-2x20P ZZ H5.7
Производительhanxia
Партномер производителяHX JN2.0-2x20P ZZ H5.7
ОписаниеConnectors hanxia HX JN2.0-2x20P ZZ H5.7
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | hanxia |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 500V |
| Connector Type | IDC Header |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2mm |
| Number of PINs Per Row | 20 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current Rating | 1.5A |
| Number of Positions or Pins | 2x20P |
