HX JN1.27-2x8 TP H4.9
HX JN1.27-2x8 TP H4.9
Производительhanxia
Партномер производителяHX JN1.27-2x8 TP H4.9
ОписаниеConnectors hanxia HX JN1.27-2x8 TP H4.9
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | hanxia |
| Вес | 0.588 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 500V |
| Connector Type | IDC Header |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Pitch | 1.27mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 1.27mm |
| Number of PINs Per Row | 8 |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Current Rating | 1A |
| Number of Positions or Pins | 2x8P |
