B05A24E-C133-B
B05A24E-C133-B
ПроизводительCHIN-BAN
Партномер производителяB05A24E-C133-B
ОписаниеConnectors CHIN-BAN B05A24E-C133-B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | CHIN-BAN |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Connector Type | IDC Header |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Number of PINs Per Row | 12 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current Rating | 3A |
| Number of Positions or Pins | 2x12P |
