HB-EH2-25428PB2GOB
HB-EH2-25428PB2GOB
ПроизводительHanbo Electronic
Партномер производителяHB-EH2-25428PB2GOB
ОписаниеConnectors Hanbo Electronic HB-EH2-25428PB2GOB
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Hanbo Electronic |
| Вес | 5.755 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Connector Type | IDC Header |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Number of PINs Per Row | 8 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current Rating | 3A |
| Number of Positions or Pins | 2x8P |
