HC-NJ254-2-25-Z-27.8-G0
HC-NJ254-2-25-Z-27.8-G0
ПроизводительHCTL
Партномер производителяHC-NJ254-2-25-Z-27.8-G0
ОписаниеConnectors HCTL HC-NJ254-2-25-Z-27.8-G0
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HCTL |
| Вес | 11.573 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Connector Type | IDC Header |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Number of PINs Per Row | 25 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current Rating | 3A |
| Number of Positions or Pins | 2x25P |
