HX IDC200-2-04-S-6.4
HX IDC200-2-04-S-6.4
Производительhanxia
Партномер производителяHX IDC200-2-04-S-6.4
ОписаниеConnectors hanxia HX IDC200-2-04-S-6.4
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | hanxia |
| Вес | 0.484 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 500V |
| Connector Type | IDC Header |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2mm |
| Number of PINs Per Row | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Current Rating | 1.5A |
| Number of Positions or Pins | 2x4P |
