HC-NY254-2-10-2C-01-G2A-B-3
HC-NY254-2-10-2C-01-G2A-B-3
ПроизводительHCTL
Партномер производителяHC-NY254-2-10-2C-01-G2A-B-3
ОписаниеConnectors HCTL HC-NY254-2-10-2C-01-G2A-B-3
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HCTL |
| Вес | 3.682 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Connector Type | Pressure fitting head (with reverse flap cover) |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Number of PINs Per Row | 10 |
| Mounting Type | Free Hanging |
| Current Rating | 3A |
| Number of Positions or Pins | 2x10P |
