SH-JN2.0-2-3P-W-H6.4
SH-JN2.0-2-3P-W-H6.4
ПроизводительSHOU HAN
Партномер производителяSH-JN2.0-2-3P-W-H6.4
ОписаниеConnectors SHOU HAN SH-JN2.0-2-3P-W-H6.4
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | SHOU HAN |
| Вес | 0.458 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Connector Type | IDC Header |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2mm |
| Number of PINs Per Row | 3 |
| Mounting Type | Right Angle |
| Current Rating | 1.5A |
| Number of Positions or Pins | 2x3P |
