HX IDC254-2-03-S-8.9
HX IDC254-2-03-S-8.9
Производительhanxia
Партномер производителяHX IDC254-2-03-S-8.9
ОписаниеConnectors hanxia HX IDC254-2-03-S-8.9
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | hanxia |
| Вес | 1.272 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 1kV |
| Connector Type | IDC Header |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Number of PINs Per Row | 3 |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Current Rating | 3A |
| Number of Positions or Pins | 2x3P |
