BX-PM2.54-1-3PWZ
BX-PM2.54-1-3PWZ
ПроизводительBossie
Партномер производителяBX-PM2.54-1-3PWZ
ОписаниеConnectors Bossie BX-PM2.54-1-3PWZ
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Bossie |
| Вес | 0.322 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Number of Pins | 3P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 1 |
| Holes Structure | 1x3P |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Insulation Height | 2.5mm |
| Holes Direction | Side |
| Mounting Type | Right Angle |
| PIN Length | 3.2mm |
| Current Rating | 3A |
