B20020220-40PB0513-H64C28
B20020220-40PB0513-H64C28
ПроизводительHMTCONN
Партномер производителяB20020220-40PB0513-H64C28
ОписаниеConnectors HMTCONN B20020220-40PB0513-H64C28
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HMTCONN |
| Вес | 2.509 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Pins | 40P |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 1 |
| Holes Structure | 1x40P |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Insulation Height | 6.35mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Through Hole |
| PIN Length | 2.8mm |
| Current Rating | 1.5A |
