HC-PM200-4.3H-2x3PZ-02A
HC-PM200-4.3H-2x3PZ-02A
ПроизводительHong Cheng
Партномер производителяHC-PM200-4.3H-2x3PZ-02A
ОписаниеConnectors Hong Cheng HC-PM200-4.3H-2x3PZ-02A
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Hong Cheng |
| Вес | 0.252 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | - |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Number of Pins | 6P |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 2 |
| Holes Structure | 2x3P |
| Row Spacing | 2mm |
| Supplementary Features | - |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Insulation Height | 4.3mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Through Hole |
| PIN Length | 2.8mm |
| Current Rating | 1.5A |
