A20020530-16PB2111-H43C65
A20020530-16PB2111-H43C65
ПроизводительHMTCONN
Партномер производителяA20020530-16PB2111-H43C65
ОписаниеConnectors HMTCONN A20020530-16PB2111-H43C65
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HMTCONN |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 500V |
| Number of Pins | 16P |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2mm |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Insulation Height | 4.3mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Current Rating | 1.5A |
