OPA340NA/3K(TOKMAS)
OPA340NA/3K(TOKMAS)
ПроизводительTokmas
Партномер производителяOPA340NA/3K(TOKMAS)
ОписаниеAmplifiers/Comparators Tokmas OPA340NA/3K(TOKMAS)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Tokmas |
| Вес | 0.04 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Output Current | 70mA |
| Input Offset Current(Ios) | 1pA |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Input, Rail-to-Rail Output |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 5.5V |
| Noise density(eN) | 12nV/√Hz@1kHz |
| Voltage - Supply | 2V~5.5V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 82dB |
| Slew Rate | 8.5V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 700uV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 2uV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 700uA |
| Gain Bandwidth Product | 9MHz |
| Ib - Input Bias Current | 1pA |
