LMV358AIDGKRG
LMV358AIDGKRG
ПроизводительHANSCHIP semiconductor
Партномер производителяLMV358AIDGKRG
ОписаниеAmplifiers/Comparators HANSCHIP semiconductor LMV358AIDGKRG
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HANSCHIP semiconductor |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Output Current | 40mA |
| Input Offset Current(Ios) | 10pA |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Input, Rail-to-Rail Output |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 5.5V |
| Noise density(eN) | 30nV/√Hz@1kHz |
| Voltage - Supply | 1.8V~5.5V;-2.75V~-900mV;900mV~2.75V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 83dB |
| Slew Rate | 1V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 700uV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 1uV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 85uA |
| Gain Bandwidth Product | 1.2MHz |
| Ib - Input Bias Current | 5pA |
