NE5532-DW
NE5532-DW
ПроизводительDOWO
Партномер производителяNE5532-DW
ОписаниеAmplifiers/Comparators DOWO NE5532-DW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | DOWO |
| Вес | 0.147 |
| Operating Temperature | -20℃~+85℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Output Current | 120mA |
| Input Offset Current(Ios) | 200nA |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 44V |
| Voltage - Supply | -22V~22V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 100dB |
| Slew Rate | 9V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 300uV |
| Quiescent Current(Iq) | 6mA |
| Gain Bandwidth Product | 15MHz |
| Ib - Input Bias Current | 500nA |
