LMV721-DW
LMV721-DW
ПроизводительDOWO
Партномер производителяLMV721-DW
ОписаниеAmplifiers/Comparators DOWO LMV721-DW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | DOWO |
| Вес | 0.039 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Input Offset Current(Ios) | 10pA |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Input, Rail-to-Rail Output |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 5.5V |
| Noise density(eN) | 9.5nV/√Hz@1KHz |
| Voltage - Supply | 2.1V~5.5V;-2.75V~-1.05V;1.05V~2.75V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 65dB |
| Slew Rate | 8.5V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 500uV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 2.6uV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 400uA |
| Gain Bandwidth Product | 10MHz |
| Ib - Input Bias Current | 1pA |
