LMV721IDCKR-MS
LMV721IDCKR-MS
ПроизводительMSKSEMI
Партномер производителяLMV721IDCKR-MS
ОписаниеAmplifiers/Comparators MSKSEMI LMV721IDCKR-MS
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MSKSEMI |
| Вес | 0.037 |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 50mA |
| Input Offset Current(Ios) | 5pA |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Input, Rail-to-Rail Output |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 5.5V |
| Noise density(eN) | 8nV/√Hz@1kHz |
| Voltage - Supply | 2.2V~5.5V;-2.75V~-1.1V;1.1V~2.75V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 90dB |
| Slew Rate | 6V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 2.5mV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 600nV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 510uA |
| Gain Bandwidth Product | 8MHz |
| Ib - Input Bias Current | 10pA |
