LM358DR-CN
LM358DR-CN
ПроизводительChipNobo
Партномер производителяLM358DR-CN
ОписаниеAmplifiers/Comparators ChipNobo LM358DR-CN
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | ChipNobo |
| Вес | 0.15 |
| Operating Temperature | 0℃~+70℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Output Current | 20mA |
| Input Offset Current(Ios) | 50nA |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 32V |
| Voltage - Supply | -16V~-2V;4V~32V;2V~16V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 65dB |
| Vos - Input Offset Voltage | 2mV |
| Quiescent Current(Iq) | 500uA |
| Gain Bandwidth Product | 1MHz |
| Ib - Input Bias Current | 45nA |
