AD8551
AD8551
ПроизводительIDCHIP
Партномер производителяAD8551
ОписаниеAmplifiers/Comparators IDCHIP AD8551
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | IDCHIP |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Output Current | 40mA |
| Input Offset Current(Ios) | 700pA |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Input, Rail-to-Rail Output |
| Noise density(eN) | 19nV/√Hz@1kHz |
| Voltage - Supply | 1.8V~5.5V;-2.75V~-1V;1V~2.75V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 130dB |
| Slew Rate | 1.2V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 2uV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 5nV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 125uA |
| Gain Bandwidth Product | 1.5MHz |
