GT8051BS5
GT8051BS5
ПроизводительGTIC
Партномер производителяGT8051BS5
ОписаниеAmplifiers/Comparators GTIC GT8051BS5
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | GTIC |
| Вес | 0.032 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 160mA |
| Input Offset Current(Ios) | 10pA |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Output |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 5.5V |
| Noise density(eN) | 13nV/√Hz@1MHz |
| Voltage - Supply | -2.75V~-1.25V;2.5V~5.5V;1.25V~2.75V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 85dB |
| Slew Rate | 180V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 1.5mV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 2.6uV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 3.1mA |
| Gain Bandwidth Product | 220MHz |
| Ib - Input Bias Current | 1pA |
