LM2904-DW
LM2904-DW
ПроизводительDOWO
Партномер производителяLM2904-DW
ОписаниеAmplifiers/Comparators DOWO LM2904-DW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | DOWO |
| Вес | 0.148 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Output Current | 20mA |
| Input Offset Current(Ios) | 50nA |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 36V |
| Noise density(eN) | 40nV/√Hz@1kHz |
| Voltage - Supply | -18V~18V;3V~36V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 80dB |
| Slew Rate | 300V/ms |
| Vos - Input Offset Voltage | 3mV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 7uV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 350uA |
| Input offset current drift(Ios TC) | 10pA/℃ |
| Gain Bandwidth Product | 1MHz |
| Ib - Input Bias Current | 250nA |
