LM258-DW
LM258-DW
ПроизводительDOWO
Партномер производителяLM258-DW
ОписаниеAmplifiers/Comparators DOWO LM258-DW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | DOWO |
| Вес | 0.147 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Output Current | 40mA |
| Input Offset Current(Ios) | 3nA |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 32V |
| Voltage - Supply | -16V~16V;5V~30V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 90dB |
| Vos - Input Offset Voltage | 2mV |
| Quiescent Current(Iq) | 500uA |
| Ib - Input Bias Current | 45nA |
