LM324-TD
LM324-TD
ПроизводительTDSEMIC
Партномер производителяLM324-TD
ОписаниеAmplifiers/Comparators TDSEMIC LM324-TD
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | TDSEMIC |
| Вес | 0.253 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 4 |
| Output Current | 40mA |
| Input Offset Current(Ios) | 50nA |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 30V |
| Voltage - Supply | 30V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 80dB |
| Vos - Input Offset Voltage | 3mV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 7uV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 1.1mA |
| Input offset current drift(Ios TC) | 10pA/℃ |
| Ib - Input Bias Current | 20nA |
