MOPA2340UA
MOPA2340UA
ПроизводительMSKSEMI
Партномер производителяMOPA2340UA
ОписаниеAmplifiers/Comparators MSKSEMI MOPA2340UA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MSKSEMI |
| Вес | 0.184 |
| Operating Temperature | -25℃~+125℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Output Current | 30mA |
| Input Offset Current(Ios) | 50pA |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Input, Rail-to-Rail Output |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 5.5V |
| Noise density(eN) | 6nV/√Hz@1kHz |
| Voltage - Supply | 2V~5.5V;-2.75V~-1V;1V~2.75V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 130dB |
| Slew Rate | 5V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 2uV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 30nV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 600uA |
| Gain Bandwidth Product | 6MHz |
| Ib - Input Bias Current | 500pA |
