CBM6042AMS8
CBM6042AMS8
ПроизводительCorebai Microelectronics
Партномер производителяCBM6042AMS8
ОписаниеAmplifiers/Comparators Corebai Microelectronics CBM6042AMS8
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Corebai Microelectronics |
| Вес | 0.276 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Output Current | 84mA |
| Input Offset Current(Ios) | - |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Input, Rail-to-Rail Output |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 7.5V |
| Voltage - Supply | 1.4V~5.5V;-2.75V~-700mV;700mV~2.75V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 84dB |
| Slew Rate | 4.5V/ms |
| Vos - Input Offset Voltage | 2.5mV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 25uV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 600nA |
| Input offset current drift(Ios TC) | - |
| Gain Bandwidth Product | 15kHz |
| Ib - Input Bias Current | 1pA |
