GM6001DR
GM6001DR
ПроизводительGREENMICRO
Партномер производителяGM6001DR
ОписаниеAmplifiers/Comparators GREENMICRO GM6001DR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | GREENMICRO |
| Вес | 0.043 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 84mA |
| Input Offset Current(Ios) | 1pA |
| Rail to Rail | - |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 7V |
| Noise density(eN) | 27nV/√Hz@1kHz |
| Voltage - Supply | 1.8V~6V;- |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 70dB |
| Slew Rate | 800V/ms |
| Vos - Input Offset Voltage | 3.5mV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 2.7uV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 75uA |
| Input offset current drift(Ios TC) | - |
| Gain Bandwidth Product | 1MHz |
| Ib - Input Bias Current | 1pA |
