LM741DTR
LM741DTR
ПроизводительXBLW
Партномер производителяLM741DTR
ОписаниеAmplifiers/Comparators XBLW LM741DTR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | XBLW |
| Вес | 0.192 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 40mA |
| Input Offset Current(Ios) | 2nA |
| Rail to Rail | - |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 44V |
| Noise density(eN) | 23nV/√Hz@1kHz |
| Voltage - Supply | 5V~40V;-20V~-2.5V;2.5V~20V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 90dB |
| Slew Rate | 250V/ms |
| Vos - Input Offset Voltage | 1mV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | - |
| Quiescent Current(Iq) | 1.7mA |
| Input offset current drift(Ios TC) | - |
| Gain Bandwidth Product | 1MHz |
| Ib - Input Bias Current | 10nA |
