LM833DGKRG
LM833DGKRG
ПроизводительHANSCHIP semiconductor
Партномер производителяLM833DGKRG
ОписаниеAmplifiers/Comparators HANSCHIP semiconductor LM833DGKRG
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HANSCHIP semiconductor |
| Вес | 0.12 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Input Offset Current(Ios) | 10nA |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 36V |
| Noise density(eN) | 4.5nV/√Hz@1kHz |
| Voltage - Supply | -15V~15V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 100dB |
| Slew Rate | 7V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 300uV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 2uV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 4mA |
| Gain Bandwidth Product | 15MHz |
| Ib - Input Bias Current | 300nA |
