LM324DR244
LM324DR244
ПроизводительGREENMICRO
Партномер производителяLM324DR244
ОписаниеAmplifiers/Comparators GREENMICRO LM324DR244
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | GREENMICRO |
| Вес | 0.275 |
| Operating Temperature | 0℃~+70℃ |
| Number of Channels | 4 |
| Output Current | 40mA |
| Input Offset Current(Ios) | 3nA |
| Rail to Rail | - |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 30V |
| Voltage - Supply | 3V~30V;- |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 75dB |
| Slew Rate | 400V/ms |
| Vos - Input Offset Voltage | 2mV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 7uV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 600uA |
| Input offset current drift(Ios TC) | - |
| Gain Bandwidth Product | - |
| Ib - Input Bias Current | 40nA |
