LMV358IPWR-MS
LMV358IPWR-MS
ПроизводительMSKSEMI
Партномер производителяLMV358IPWR-MS
ОписаниеAmplifiers/Comparators MSKSEMI LMV358IPWR-MS
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MSKSEMI |
| Вес | 0.065 |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Input Offset Current(Ios) | 1pA |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Input, Rail-to-Rail Output |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 5.5V |
| Voltage - Supply | -2.75V~-1.35V;2.1V~5.5V;1.35V~2.75V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 95dB |
| Slew Rate | 1.2V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 500uV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 650nV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 50uA |
| Gain Bandwidth Product | 1.5MHz |
| Ib - Input Bias Current | 2pA |
