LM2902SR
LM2902SR
ПроизводительCOSINE
Партномер производителяLM2902SR
ОписаниеAmplifiers/Comparators COSINE LM2902SR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | COSINE |
| Вес | 0.277 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 4 |
| Output Current | 40mA |
| Input Offset Current(Ios) | 3nA |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 36V |
| Voltage - Supply | 3V~36V;-18V~-1.5V;1.5V~18V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 90dB |
| Slew Rate | 350V/ms |
| Vos - Input Offset Voltage | 2mV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 7uV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 250uA |
| Gain Bandwidth Product | 1MHz |
| Ib - Input Bias Current | 45nA |
