LM258DR013
LM258DR013
ПроизводительGREENMICRO
Партномер производителяLM258DR013
ОписаниеAmplifiers/Comparators GREENMICRO LM258DR013
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | GREENMICRO |
| Вес | 0.194 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Output Current | 40mA |
| Input Offset Current(Ios) | 5nA |
| Rail to Rail | - |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 36V |
| Noise density(eN) | - |
| Voltage - Supply | 3V~36V;-18V~-1.5V;1.5V~18V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 90dB |
| Slew Rate | 400V/ms |
| Vos - Input Offset Voltage | 1mV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 7uV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 500uA |
| Input offset current drift(Ios TC) | - |
| Gain Bandwidth Product | 1MHz |
| Ib - Input Bias Current | 25nA |
