AD8656ARZ-REEL7(TOKMAS)
AD8656ARZ-REEL7(TOKMAS)
ПроизводительTokmas
Партномер производителяAD8656ARZ-REEL7(TOKMAS)
ОписаниеAmplifiers/Comparators Tokmas AD8656ARZ-REEL7(TOKMAS)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Tokmas |
| Вес | 0.116 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Output Current | 150mA |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Input, Rail-to-Rail Output |
| Noise density(eN) | 6nV/√Hz@1kHz |
| Voltage - Supply | 2.7V~5.5V;-2.75V~-1.35V;1.35V~2.75V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 80dB |
| Slew Rate | 6.8V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 50uV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 200nV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 1.8mA |
| Gain Bandwidth Product | 24MHz |
| Ib - Input Bias Current | 0.6pA |
