SMAJ36CA YP
SMAJ36CA YP
ПроизводительTDSEMIC
Партномер производителяSMAJ36CA YP
ОписаниеTransistors/Thyristors TDSEMIC SMAJ36CA YP
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | TDSEMIC |
| Вес | 0.114 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | TVS |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 1uA |
| Peak Pulse Power Dissipation (Ppp) | 400W@10/1000us |
| Reverse Stand-Off Voltage (Vrwm) | 36V |
| Peak Pulse Current (Ipp) | 6.9A |
| polarity | Bidirectional |
| Clamping Voltage | 58.1V |
| Voltage - Breakdown | 44.2V |
