B25411200-3PB0513-H25A60
B25411200-3PB0513-H25A60
ПроизводительHMTCONN
Партномер производителяB25411200-3PB0513-H25A60
ОписаниеConnectors HMTCONN B25411200-3PB0513-H25A60
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HMTCONN |
| Вес | 0.196 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Number of Pins | 3P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 1 |
| Insulation Height | 2.5mm |
| Mounting Type | Right Angle |
| Pins Structure | 1x3P |
| Length of Mating Pin | 6mm |
| Circluar Pins/Square Pins | Pin Header |
| Current Rating-Signal | 3A |
