B20010130-12PB0513-H20C28
B20010130-12PB0513-H20C28
ПроизводительHMTCONN
Партномер производителяB20010130-12PB0513-H20C28
ОписаниеConnectors HMTCONN B20010130-12PB0513-H20C28
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HMTCONN |
| Вес | 0.368 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Number of Pins | 12P |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2mm |
| Insulation Height | 2mm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pins Structure | 2x6P |
| Length of End Connection Pin | 2.8mm |
| Length of Mating Pin | 3.9mm |
| Circluar Pins/Square Pins | Pin Header |
| Current Rating-Signal | 1.5A |
