PZ2.54V-1220P-H25
PZ2.54V-1220P-H25
ПроизводительJXTCONN
Партномер производителяPZ2.54V-1220P-H25
ОписаниеConnectors JXTCONN PZ2.54V-1220P-H25
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | JXTCONN |
| Вес | 1.184 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | - |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper alloy |
| Number of Pins | 20P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Insulation Height | 2.5mm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pins Structure | 2x10P |
| Length of End Connection Pin | 3mm |
| Length of Mating Pin | 6mm |
| Circluar Pins/Square Pins | Pin Header |
| Current Rating-Signal | 3A |
