PH2.54-07PB2G-H25
PH2.54-07PB2G-H25
ПроизводительJXTCONN
Партномер производителяPH2.54-07PB2G-H25
ОписаниеConnectors JXTCONN PH2.54-07PB2G-H25
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | JXTCONN |
| Вес | 0.395 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | - |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Number of Pins | 7P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | - |
| Insulation Height | 2.5mm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pins Structure | 1x7P |
| Length of End Connection Pin | 3mm |
| Length of Mating Pin | 6mm |
| Circluar Pins/Square Pins | Pin Header |
| Current Rating-Signal | 3A |
