HX PZ-2.54-02-07-S-PB3.2
HX PZ-2.54-02-07-S-PB3.2
Производительhanxia
Партномер производителяHX PZ-2.54-02-07-S-PB3.2
ОписаниеConnectors hanxia HX PZ-2.54-02-07-S-PB3.2
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | hanxia |
| Вес | 0.801 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 1kV |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Number of Pins | 14P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Supplementary Features | - |
| Insulation Height | 2.5mm |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Pins Structure | 2x7P |
| Length of End Connection Pin | - |
| Length of Mating Pin | 6mm |
| Circluar Pins/Square Pins | Pin Header |
| Current Rating-Signal | 3A |
