PH2.0-02-08PWS-R
PH2.0-02-08PWS-R
ПроизводительXUNPU
Партномер производителяPH2.0-02-08PWS-R
ОписаниеConnectors XUNPU PH2.0-02-08PWS-R
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | XUNPU |
| Вес | 1.099 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 1kV |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Number of Pins | 16P |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2mm |
| Insulation Height | 2mm |
| Mounting Type | Right Angle |
| Pins Structure | 2x8P |
| Length of End Connection Pin | - |
| Length of Mating Pin | 3.8mm |
| Circluar Pins/Square Pins | Pin Header |
| Current Rating-Signal | 1.5A |
