DGH-SM06B-43
DGH-SM06B-43
ПроизводительJXTCONN
Партномер производителяDGH-SM06B-43
ОписаниеConnectors JXTCONN DGH-SM06B-43
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | JXTCONN |
| Вес | 0.535 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 125V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Brass;LCP |
| Reference Series | GH |
| Number of Pins | 6P |
| Pitch | 1.25mm |
| Number of Rows | 1 |
| Flame Retardant Rating | UL94V-0 |
| Row Spacing | 3.96mm |
| Number of PINs Per Row | 6 |
| Supplementary Features | Auxiliary Solder Pin |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Pins Structure | 1x6P |
| Y-Width of Bottom Edge on Board | 5mm |
| X-Length of Bottom Edge on Board (Spacing Line) | 10.75mm |
| Z-Height of the Board | 4.35mm |
| Current Rating-Signal | 1A |
