FG-PZ2.54-01-02P
FG-PZ2.54-01-02P
ПроизводительFG
Партномер производителяFG-PZ2.54-01-02P
ОписаниеConnectors FG FG-PZ2.54-01-02P
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | FG |
| Вес | 0.117 |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Pins | 2P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 1 |
| Insulation Height | 2.5mm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pins Structure | 1x2P |
| Length of End Connection Pin | 3mm |
| Length of Mating Pin | 6mm |
| Circluar Pins/Square Pins | Pin Header |
| Current Rating-Signal | 3A |
