B25410120-40PB0513-H25A60
B25410120-40PB0513-H25A60
ПроизводительHMTCONN
Партномер производителяB25410120-40PB0513-H25A60
ОписаниеConnectors HMTCONN B25410120-40PB0513-H25A60
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HMTCONN |
| Вес | 2.277 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Number of Pins | 40P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 1 |
| Insulation Height | 2.5mm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pins Structure | 1x40P |
| Length of End Connection Pin | 3mm |
| Length of Mating Pin | 6mm |
| Circluar Pins/Square Pins | Pin Header |
| Current Rating-Signal | 3A |
