PH2.54-07-07PWS
PH2.54-07-07PWS
ПроизводительXUNPU
Партномер производителяPH2.54-07-07PWS
ОписаниеConnectors XUNPU PH2.54-07-07PWS
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | XUNPU |
| Вес | 1.018 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Number of Pins | 14P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Insulation Height | 2.5mm |
| Mounting Type | Right Angle |
| Pins Structure | 2x7P |
| Length of End Connection Pin | 3mm |
| Length of Mating Pin | 6mm |
| Circluar Pins/Square Pins | Pin Header |
| Current Rating-Signal | 3A |
