HX PZ2.0-2x4P WT
HX PZ2.0-2x4P WT
Производительhanxia
Партномер производителяHX PZ2.0-2x4P WT
ОписаниеConnectors hanxia HX PZ2.0-2x4P WT
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | hanxia |
| Вес | 0.15 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 500V |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Number of Pins | 8P |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2mm |
| Supplementary Features | - |
| Insulation Height | 2mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Pins Structure | 2x4P |
| Length of End Connection Pin | - |
| Length of Mating Pin | 4mm |
| Circluar Pins/Square Pins | Pin Header |
| Current Rating-Signal | 1.5A |
