HB-PH9-254210PB2GOW
HB-PH9-254210PB2GOW
ПроизводительHanbo Electronic
Партномер производителяHB-PH9-254210PB2GOW
ОписаниеConnectors Hanbo Electronic HB-PH9-254210PB2GOW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Hanbo Electronic |
| Вес | 2.451 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Number of Pins | 20P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Insulation Height | 2.5mm |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Pins Structure | 2x10P |
| Length of Mating Pin | 6mm |
| Circluar Pins/Square Pins | Pin Header |
| Current Rating-Signal | 3A |
